Що робити, якщо ваша особистість вкрадена

Що робити, якщо ваша особистість вкрадена

Знаючи, що робити, якщо ваша особистість вкрадена надзвичайно важливо. У сучасному світі, здається, кожні кілька місяців, є повідомлення про порушення безпеки. І ці порушення мають потенціал залишити маси людей, сприйнятливих до крадіжки особистих даних та кредитного шахрайства.

Одним з найбільших порушень останнім часом було порушення Equifax, яке, за оцінками, торкнулося понад 143 мільйонів чоловік. Це майже 1/2 населення США! Божевільний чи не так? Ну, знаючи, що порушення безпеки обов’язково відбудуться, ось кілька ключових речей, які потрібно зробити, щоб мінімізувати вплив і захистити себе від потенційного кредитного шахрайства та крадіжки особистих даних.

1. Негайно перевірте свій кредит, щоб підтвердити, чи була вкрадена ваша особистість

Якщо вас турбує крадіжка особистих даних, негайно перевірте свій кредит. Ви хочете, щоб переконатися, що все у вашому кредитному звіті, як очікувалося. Ви маєте право на безкоштовний звіт від усіх 3 бюро кредитних історій щороку через annualcreditreport.com. Багато банків також зараз пропонують цю послугу безкоштовно з вашими рахунками. Крім того, ви можете вибрати оплату за один. Суть в тому, що ви повинні залишатися на вершині перевірки вашого кредиту, щоб переконатися, що нічого дивного відбувається там. Якщо все не так, продовжуйте читати.

2. Негайно попередити бюро кредитних історій

Сповістити бюро кредитних історій, щоб повідомити про ситуацію та розмістити попередження про шахрайство або заморозити ваші кредитні звіти, щоб запобігти будь-яким додатковим збиткам. Заморожування кредиту також відоме як заморожування безпеки. Це дозволяє обмежити доступ до вашого кредитного звіту. Це означає, що кредитори не зможуть отримати доступ до вашого кредиту, щоб затвердити будь-які несанкціоновані кредитні лінії, поки ви не видалите заморожування.

Ви можете отримати заморожування кредиту від кожного з 3 великих кредитних бюро – Equifax, TransUnion і Experian. Це гарна ідея, щоб дізнатися, як кредит працює і перевірити на вас принаймні раз на місяць, незалежно. Перевірка власного кредиту не впливає на ваш рахунок.

3. Отримайте кредитний моніторинг на місці

Просто тому, що порушення сталося не означає, що крадіжка особистих даних або кредитне шахрайство відбудеться відразу. Це може зайняти місяці або роки для вас потенційно постраждали. Як правило, коли компанія постраждала від порушення безпеки, наприклад Equifax, вони зазвичай пропонують безкоштовний кредитний моніторинг якийсь протягом певного періоду часу. Тим не менш, є кілька інших компаній, які можуть зробити це і для вас. Я не звинувачую вас, якщо ви не хочете йти з компанією, яка викликала всі неприємності в першу чергу!.

Маючи ваш кредитний моніторинг буде попереджати вас, коли ваші кредитні лінії застосовуються або додаються на ваше ім’я. Цей моніторинг допоможе вам відслідковувати, що саме відбувається з вашим кредитом. Майте на увазі, що навіть якщо у вас є заморожування кредиту, це гарна ідея, щоб все ще мати кредитний моніторинг. Це тому, що шахрайство може статися на існуючих рахунках, що заморожування кредиту не впливає.

4. Повідомити про крадіжку до FTC

Як тільки ви виявите, що ваша особистість була вкрадена, ви повинні повідомити про це Федеральній торговій комісії (FTC) відразу. Зробивши цей звіт до FTC, ви отримаєте рекомендації щодо створення плану відновлення. Вони нададуть вам рекомендації щодо:

  • Закрийте нові облікові записи, створені на ваше ім’я
  • Як видалити фіктивні витрати з облікових записів
  • Як виправити кредитний звіт
  • Очистіть своє ім’я від кримінальних звинувачень
  • А також як управляти крадіжками на конкретних рахунках, наприклад, державні пільги, студентські кредити, банкрутство, подані на ваше ім’я тощо.

Швидко подаючи та документуючи цей звіт, ви також можете обмежити свою фінансову відповідальність.

5. Подати поліцейський звіт

Крадіжка особистих даних є злочином. Незалежно від того, чи є крадіжка онлайн або особисто, обов’язково пофайліть в поліцію. Наявність поліцейського звіту може допомогти підтримати будь-які претензії, які ви подається, щоб оскаржити крадіжку. Подаючи звіт, ви також можете допомогти поліції в боротьбі з існуючими випадками крадіжки особистих даних. Ви також захочете отримати копію цього звіту, щоб поділитися з бюро кредитних історій, вашими кредиторами та постачальниками послуг, щоб вести облік як частину файлу справи.

6. Зміна онлайн паролів і пінів, пов’язаних з вашою фінансовою інформацією

Варто якомога швидше змінити паролі або шпильки, пов’язані з зміненням особистої та фінансової інформації. Іноді важко точно визначити, яка інформація була порушена, і тому краще вжити всіх запобіжних заходів. Нагадування календаря можна встановлювати для себе, щоб змінювати паролі кожні кілька місяців. Переконайтеся, що ви створюєте надійні паролі, які нелегко вгадати. Крім того, уникайте використання пристроїв, які вам не довіряють.

7. Зв’яжіться зі своїми кредиторами та постачальниками послуг

Ви також хочете зв’язатися зі своїми кредиторами або постачальниками послуг, щоб повідомити про ситуацію. Потім ви можете почати процес оскарження з ними для будь-яких шахрайських претензій, зроблених на ваше ім’я. Ви можете надати ЗВІТИ FTC та поліції, які ви подали до них, а також допомогти додатково підтвердити вашу претензію. Злодії можуть налаштувати такі послуги, як утиліти на ваше ім’я, тому важливо також зв’язатися з вашими постачальниками послуг.

8. Перегляньте банківські та кредитні карткові рахунки та виписки

Витратьте деякий час, щоб переглянути свої банківські та кредитні виписки на будь-які розбіжності. Ви можете зловити крадіжку рано, роблячи це. Особливо, якщо транзакції ще не були повідомлені у вашому кредитному профілі. Обов’язково зробіть так, щоб відділ шахрайства вашого банку знав про ситуацію.

9. Шукайте шахрайські облікові записи на своє ім’я, оскаржуйте та закривайте їх

Переглядавши свій кредитний профіль, шукайте шахрайські облікові записи на своє ім’я. Якщо з вами зв’язалися через заборгованість за шахрайським рахунком, надайте їм свої звіти FTC та поліції. Ви також можете запитати деталі, які використовуються для налаштування рахунку та подати офіційний спір з ними на будь-які залишки. Якщо ви можете дізнатися більше про особу злодія, ви можете повідомити цю інформацію в поліцію і FTC. FTC також надає зразки листів, які допоможуть вам попросити колектора припинити стягнення заборгованості, яку ви не зобов’язані.

10. Зверніться до управління соціального захисту

Якщо ви вважаєте, що ваш номер соціального забезпечення порушено, зверніться до Управління соціального захисту (SSA), щоб також подати звіт.

11. Зв’яжіться з поштовим відділенням

Нарешті, не забудьте зв’язатися з поштовим відділенням, а також. Це зроблено для того, щоб на ваше ім’я не було подано жодної авторизованої зміни адреси. Це може статися, якщо ваші податки були шахрайським шляхом подані на ваше ім’я кимось іншим. Це також може статися, якщо кредитні або сервісні рахунки були відкриті на ваше ім’я.

Author: shiftcampus

Leave a Reply