Створення процесу фінансового планування для себе

Створення процесу фінансового планування для себе

Наявність надійного процесу фінансового планування є першим кроком у досягненні ваших фінансових цілей.

Чудова новина полягає в тому, що вам не потрібно з’ясувати процес самостійно. Замість цього ви можете використовувати ті ж кроки, які фінансові консультанти та сертифіковані фінансові планувальники (CFPs) використовують для створення фінансових планів для своїх клієнтів.

Перш ніж ми обговоримо створення власного процесу фінансового планування, вам потрібно знати, що таке фінансовий план насправді.

Що таке фінансовий план?

Фінансовий план – це документ, що деталізує стратегію досягнення ваших майбутніх фінансових цілей.

Фінансові плани враховують інформацію про ваші активи, борг та інші відповідні дані для оцінки вашого поточного фінансового стану.

За допомогою цієї інформації ви або фінансовий планувальник можете створити план, щоб дістатися туди, де ви хочете бути в майбутньому.

Чому важливо, щоб у мене був фінансовий план?

Фінансовий план викладає чіткий шлях для вас слідувати для досягнення ваших майбутніх фінансових і життєвих цілей. Він не тільки викладає план, але він використовується для відстеження вашого прогресу та визначення того, коли потрібно внести корективи.

Наявність письмового плану збільшує ймовірність досягнення цілей і допомагає вам підготуватися до майбутнього.

Ви можете створити свій план за допомогою професіонала або зробити це самостійно.

Що таке процес фінансового планування?

Якщо ви вирішили створити план самостійно, рекомендую використовувати 7-ступ процес фінансового планування, який використовується сертифікованими фінансовими планувальниками (CFPs) та консультантами.

Цей процес фінансового планування є стандартним методом створення фінансового плану. Цей процес допоможе вам оцінити ваше фінансове становище, визначити свої цілі, створити стратегію і стежити за прогресом.

Кроки у фінансовому плануванні

Ось 6 ключових кроків у фінансовому плануванні, які ви можете використовувати для створення власного плану.

1. Зрозумійте ваші фінансові обставини

Перш ніж ви зможете створити план на майбутнє, вам потрібно знати, де ви сьогодні. Для цього ви почнете зі збору поточної фінансової інформації.

Ось що потрібно зібрати, щоб зробити ефективний аналіз вашого фінансового стану:

  • Інформація про доходи та податки
  • Перелік активів та їх вартість (наприклад, ощадні рахунки, фонд на надзвичайні ситуації, пенсійні та інші інвестиційні рахунки, заощадження на освіті, нерухомість тощо)
  • Перелік заборгованості та суми (наприклад, іпотека, автокредитування, студентські кредити, кредитні картки тощо)
  • Плани страхування
  • Кредитний звіт і оцінка

Це може бути багато інформації для компіляції, тому важливо бути організованим. Відмінний спосіб упорядкувати свої фінансові записи – це покласти його в одну цифрову або фізичну папку.

2. Визначення та вибір цілей

Наступним кроком у процесі фінансового планування є встановлення ваших фінансових цілей. Яким ви хочете, щоб ваше фінансове становище було в майбутньому?

Ваші цілі повинні бути розділені на короткострокові, середньострокові та довгострокові цілі. Це речі, які ви хотіли б виконати протягом 12 місяців, 1-3 років і більше 3 років відповідно.

Зрештою, ваші цілі повинні узгоджуватися з тим, як ви хочете, щоб ваше життя виглядало. Без ясності про те, що ви дійсно хочете, ви не зможете створити відповідні або вартісні цілі.

3. Проаналізуйте свою інформацію та дані

З вашою фінансовою інформацією в руці, ваш наступний крок полягає в аналізі ваших даних.

Переглядаючи свою інформацію, ви повинні звернутися, щоб відповісти на наступні питання:

  1. Яка моя чиста вартість?
  2. Як ви робите в даний час, коли справа доходить до управління своїми грошима? (Наприклад,
  3. бюджетування, автоматизована економія / інвестування і т.д.) Що у вас є готівкою, заощадженнями та інвестиціями?
  4. У вас є страхування життя?
  5. У вас є план нерухомості?

Відповіді на ці питання дадуть подальше уявлення про ваші фінанси і те, що ви в даний час робите для досягнення ваших цілей. Він також розкриє прогалини, які вам потрібно буде вирішити при створенні вашого плану.

4. Створіть план

Попередня робота, яку ви зробили до цих пір, призводить до цього кроку – створення фінансового плану. Тут ви будете докладно саме те, що вам потрібно зробити для досягнення цілей, які ви встановили на кроці 2.

Для створення плану необхідно кілька припущень. Наприклад, вам потрібно буде взяти на себе ставку прибутковості для ваших інвестиційних цілей і зробити припущення про ваш майбутній дохід.

Хоча припущення необхідні для розробки початкового плану, ви будете вносити корективи з часом прогресу і збирати більше інформації.

Фінансові калькулятори прості у використанні інструменти, які можуть розбити ваші цілі на щомісячні або річні дії. Вони можуть бути використані для визначення того, скільки ви повинні заощадити кожен місяць, щоб досягти своїх заощаджень, виходу на пенсію і навіть цілей виплати боргу.

Ваш план не повинен бути складним. Просто запишіть, що вам потрібно робити щотижня, щомісяця та щороку для досягнення своїх цілей.

5. Представляючи свої рекомендації (собі!)

Якщо ви працювали з фінансовим фахівим, на даному етапі вам будуть представлені рекомендації щодо фінансового плану. Під час цієї дискусії ви дізнаєтеся, як був розроблений план.

Якщо ви створюєте план самостійно, це все одно крок, який можна зробити, переглянувши створений план, перш ніж почати вжити заходів.

6. Реалізуйте свій фінансовий план

Реалізація вашого фінансового плану є найважливішим кроком у фінансовому плануванні. Ви повинні покласти свій план в дію, з метою досягнення ваших цілей.

Хоча це найважливіша частина процесу, вона також може бути найскладнішою. Все тому, що реалізація вимагає дисципліни і послідовності.

Саме тут автоматизація ваших фінансів працює на вашу користь.

Використовуйте автоматичні перекази, щоб забезпечити економію та інвестування відповідно до вашого плану. Ви також можете автоматизувати платежі за рахунками для управління грошима на день.

7. Перегляньте, перегляньте та оновіть свій план

Фінансовий план – це динамічний документ. Ви будете послідовно оцінювати свій прогрес і вносити корективи на основі життєвих обставин і змін у ваших пріоритетах.

Зміни в житті можуть включати одруження або розлучення, народження дітей, зміну кар’єри або, можливо, смерть в сім’ї. Кожна з цих речей є причиною для переоцінки ваших фінансових цілей і реалізації вашої стратегії.

Це має бути щомісячна, щоквартально та річна практика, щоб переглянути свій прогрес у ваших цілях. Це дозволяє вносити зміни в режимі реального часу, щоб уникнути втрати імпульсу.

Author: shiftcampus

Leave a Reply