Біотехнологічна фірма Athira Pharma подала позови до суду після заяв про маніпуляції зображеннями

Біотехнологічна фірма Athira Pharma подала позови до суду після заяв про маніпуляції зображеннями

Майже через тиждень після того, як генеральний директор Athira Pharma був поміщений в тимчасову відпустку після звинувачень у змінених зображеннях в наукових роботах, які вона написала, три позови класу дій, що стверджує про порушення SEC, були подані від імені акціонерів.

Всі три позови були подані в п’ятницю і стверджують, що компанія Bothell, штат Вашингтон, зробила неправдиві і оманливі заяви комісії з цінних паперів і бірж у своїх поданнях при підготовці до IPO у вересні минулого року, в кінцевому підсумку вводячи інвесторів в оману щодо «недійсних досліджень».

Компанія, в клінічній стадії розробки сполуки для деменції хвороби Альцгеймера і Паркінсона, зібрала близько $ 204 млн на IPO, за ціною акцій $ 17,00. Ціни на акції впали приблизно на 40% з тих пір, як генеральний директор, Ліен Кавас, був поставлений у відпустку 17 червня, і торгувався на рівні $ 10,37 у вівторок.

17 червня новинний сайт STAT опублікував історію, що вивчає твердження про маніпуляції зображеннями в роботах Каваса, яка вперше з’явилася на PubPeer, сервісі, де вчені можуть коментувати цілісність даних в наукових роботах.

Коментар вперше з’явився в 2016 році на одному папері, а зовсім недавно на трьох інших дослідженнях. Вони стосуються робіт, які Кавас досліджував, будучи аспірантом Університету штату Вашингтон, де вона отримала ступінь доктора в 2011 році.

Згідно з одним з позовів, в заяві SEC Athira не було вказано, що Кавас «опублікував наукові роботи, що містять неправильно змінені зображення, коли вона була аспірантом», і що «в результаті інтелектуальна власність і розробка продуктів Athira для лікування хвороби Альцгеймера були засновані на недійсних дослідженнях».

У позовах стверджується, що дослідження випускників Каваса заклали основу зусиль Атіри з розробки нових методів лікування. В одному з позовів зазначається, що Кавас висуває в ключовому документі SEC як “важливе значення для створення нашої нововиявальної стратегії розвитку перекладу”.

Позови домагаються компенсаційних збитків від відповідачів, названих Athira Pharma і Kawas в одному позові. Інші двоє також назвали фінансового директора компанії Гленну Майлсон і директорів компанії, включаючи Джозефа Едельмана, засновника і генерального директора Perceptive Advisors, який очолював раунд Серії B для компанії, і Ташка Ямада, голову правління і партнера венчурної фірми Frazier Healthcare Partners. Ямада також є колишнім президентом глобальної програми охорони здоров’я Фонду Білла і Мелінди Гейтс.

Атіра не коментував судові позови, за словами речника, з який зв’язався GeekWire.

У прес-релізі 17 червня Ямада сказав: «Атіра віддана цілісності наукових досліджень у своїй місії». Він також повідомив, що провідне з’єднання компанії, ATH-1017, «було виявлено, розроблено і запатентовані Athira на основі нових даних, що генеруються всередині компанії. Компанія впевнена в терапевтичному потенціалі ATH-1017 для лікування деменції».

Минулого літа Кавас сказав GeekWire, що потенціал технології Athira «величезний». Вона була співзасновником Athira – раніше відомої як M3 Biotechnology – з дослідниками WSU Джозефом Хардінгом, її радником випускників, і Джей Райт, з WSU відзначив обіцянку початкових досліджень у статті 2012 року.

Хардінг звільнився з ради директорів компанії в серпні 2020 року. Райт також, як видається, не пов’язаний з компанією на своєму веб-сайті і не пов’язаний з поданнями IPO.

СБУ проводить власне розслідування у справі.

Позови були подані в окружний суд США по Західному округу Вашингтона юридичними фірмами Сіетла Tousley Brain Stephens, Rossi Vucinovich і Keller Rohrback. Два позови також іменують відповідачами андеррайтерів IPO: Goldman Sachs and Co., Stifel Nicolaus & Company, Jefferies і JMP Securities.

Author: shiftcampus

Leave a Reply